Wyszukaj oferty

      nieruchomość

      typ transakcji

      Miejscowość

      Dzielnica - osiedle

      cena (zł)

      powierzchnia (m2)

      ilość pokoi

      numer oferty

Twój notes

Aktualnie w notesie nie znajduje się żadna oferta.

« wróćHuśtawka w domu – radosny akcent wystroju wnętrza

Huśtawka kojarzy się przede wszystkim z czasami dziecięcej beztroski i zabawy na świeżym powietrzu. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie temu by wrócić do tamtych chwil i zamontować ją we własnym domu. Są tylko dwa warunki– wnętrze w którym zawiśnie powinno być dość przestronne i wysokie.

Huśtawka to nie tylko frajda z której mogą korzystać dzieci. Zawieszona w salonie może być świetnym miejscem relaksu dla całej rodziny, a dodatkowo niebanalnym akcentem wystroju wnętrza. Jeśli więc dysponujemy znaczną przestrzenią możemy wybrać właściwie każdy jej rozmiar. W przypadku gdy nieco ogranicza nas miejsce idealna będzie huśtawka, która z powodzeniem zastąpi krzesło przy stole lub wygodny fotel.

 

W dużym salonie pomysłowym i dość ekstrawaganckim rozwiązaniem może być swing table – konstrukcja z blatem i bujanymi krzesłami. A gdy nie musimy ograniczać się z miejscem w sypialni nietypowym rozwiązaniem będzie bujane łóżko, które ukołysze nas do snu.

  

Ciekawym pomysłem jest także bujana sofa, a dla małych wnętrz podwieszany, wygony fotel do czytania. Kołysanie towarzyszy nam od naszych pierwszych chwil zatem warto pomyśleć o łóżeczku-huśtawce najlepiej umiejscowionym blisko rodziców, którzy będą mogli zaspokoić bujaniem tę potrzebę dziecka.

 

Innym, ale niezwykle przyjemnym rozwiązaniem jest hamak – nie wymaga on do zamocowania dużej wysokości, a daje poczucie wakacyjnego relaksu o każdej porze dnia i nocy.

 

 

Do montażu huśtawki warto wykorzystać naturalne elementy konstrukcyjne, które znajdują się we wnętrzu np. odsłonięte stropy, czy też elementy konstrukcyjne, ale najistotniejsze jest by została ona odpowiednio przymocowana. Ważne jest przecież, by oprócz funkcji dekoracyjnej i relaksacyjnej była także bezpieczna i utrzymała ciężar osób, które będą jej używać.

  

   

źródło zdjęć: apartmenttherapy.com, favim.com themancave.ca, wookmark.com, haart.com.pl, designboom.com

galeria zdjęć